XIV Mały Memoriał Huberta Wagnera

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” oraz Szkoła Podstawowa nr 44 w Katowicach byli organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA”. Turniej rozgrywany jest dla uczczenia pamięci patrona byłego Gimnazjum nr 13 – Huberta Jerzego Wagnera. Trenera, który odnosił największe sukcesy w historii polskiej siatkówki.

Zawody rozgrywane były w dniu 24.03.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul. Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 21 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był Turniej Minisiatkówki dziewcząt w kategorii „dwójek”. W zawodach udział wzięło 14 zespołów. Zawody rozgrywane były na czterech boiskach jednocześnie. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W następnym etapie również tym systemem rozgrywano mecze o poszczególne miejsca w Turnieju. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z ULKS „Start” Kłobuck. Drugie miejsce zdobyła drużyna z UKS „Sprint” Katowice, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. W przerwie pomiędzy poszczególnymi etapami turnieju zawodniczkom UKS „Sokół`43” rozdano pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport.

W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii młodziczek. W zawodach uczestniczyły 3 katowickie drużyny. Turniej wygrały zawodniczki UKS „Olimpia” Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (II dr.), trzecią lokatę zdobyła drużyna UKS „Sokół `43 SMS AZS AWF” Katowice (I dr.). Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) w tej kategorii została wybrana Anna Handrysik z drużyny UKS „Olimpia” Katowice.

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii kadetek. W tych zawodach udział wzięły 4 zespoły: UKS „Źródełko” Katowice, KPKS „Halemba” Ruda Śląska, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec i UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Walka o zwycięstwo w Turnieju trwała do ostatniego seta. Turniej dzięki lepszemu stosunkowi tzw. małych punktów wygrała drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice, drugie miejsce zajęła drużyna KPKS „Halemba” Ruda Śląska, trzecią lokatę zajęły zawodniczki z MKS MOS „Płomień” Sosnowiec, a czwarte miejsce w Turnieju przypadło drużynie z UKS „Źródełko” Katowice.

Najlepszą zawodniczką (MVP) w tej kategorii wiekowej wybrano Dagmarę Lisowską z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice.

Turniej sędziowali dwaj znamienici sędziowie – w kategorii młodziczek p. Henryk Darocha, a w kategorii kadetek p. Wiesław Cieślik. Natomiast w Turnieju Minisiatkówki rolę sędziów pełniły dziewczęta z trzeciej klasy gimnazjalnej (3a).

Zakup nagród oraz finansowanie Memoriału wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Krzysztof Nowosielski

Galeria