List Ministra Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego – aplikacja ProteGo Safe

Minister Edukacji wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym skierował specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcają do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jednocześnie przypomnamy, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół.
Bezpośredni link  https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

aplikacja protegosafe wspolny list men i gis                protegosafe list men i gis (1)             protegosafe list men i gis(2)