Dzień Języków Obcych

Dziś w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych.

Pierwszym etapem dla dzieci starszych była gra terenowa polegająca na odszukiwaniu na terenie szkoły ukrytych przysłów w różnych językach świata. Uczniowie przy pomocy komórek i internetu musieli przetłumaczyć przysłowia na język polski, wytłumaczyć ich znaczenie własnymi słowami oraz napisać jaki to język.

W drugiej części uczniowie brali udział w międzyklasowym konkursie drużynowym z wiedzy (i nie tylko) o innych krajach i językach. Był quiz ze znajomości flag, stolic, sławnych budowli i innych ciekawostek językowych, były równe zadania na spostrzegawczość, karaoke oraz język angielski migowy. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało.

W klasach młodszych zorganizowaliśmy „konkurs słownikowy”. Dzieci przygotowały wyrazy w języku angielskim, które są jednocześnie słowem i jego graficzną reprezentacją. Prace można podziwiać na w budynku przy ul. Brynicy 7.

Zwycięzców wyłonimy wkrótce.

Wszystkim gratulujemy udziału.

Facebook
Instagram
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast