Jubileusz 100-lecia szkoły

19 czerwca 2010 roku – jubileusz 100-lecia szkoły

„Ze 100 – letnią tradycją w XXI wiek” – takie hasło przyświecało wielkiemu świętu naszej szkoły, która 19 czerwca 2010 roku obchodziła jubileusz 100 – lecia swojego istnienia. Długotrwałe przygotowania całej społeczności szkolnej wreszcie przyniosły obfite owoce. Wystrój sal klasowych, korytarzy szkolnych, uroczysta akademia udowodniły, w jak ważnym wydarzeniu uczestniczyliśmy. W końcu 100 – lecie nie zdarza się zbyt często.

Część oficjalną obchodów jubileuszowych rozpoczął uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście, m.in. Prezydent Katowic – pan Piotr Uszok, przedstawiciele władz oświatowych, absolwenci szkoły, Grono Pedagogiczne oraz delegacje wszystkich klas. Wszyscy szanowni goście składali szkole urodzinowe życzenia na ręce pani Dyrektor. Następnie obejrzeliśmy bardzo interesujące przedstawienie, w które zaangażowanych było wielu uczniów naszej szkoły, a które nosiło tytuł „Naszej szkole na urodziny”. Po ogromnych emocjach związanych z opowiedzianą przez małych aktorów historią, czekały nas jeszcze większe wzruszenia. Przy dźwiękach gry orkiestry najstarsza absolwentka – pani Cecylia Szeja – dokonała odsłonięcia głazu upamiętniającego ten niezwykły dzień jubileuszu. A potem były wspomnienia w gronie dawnych kolegów z klasy, kiermasz i rozmowy do późnego popołudnia.

Dzień jubileuszu szkoły na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako święto umiłowania tradycji i przeszłości, a jednocześnie odważnego spoglądania w przyszłość, w kolejne stulecia.

Zdjęcia z jubileuszu
Wspomnienia pracowników i absolwentów
Wspomnienia uczniów