Pomoc dla Ukrainy w Katowicach.

☎️ +48 32 737 87 87 – to numer działającej całodobowo, przez siedem dni w tygodniu infolinii. Aby informacje były udzielane na bieżąco uruchomionych zostało 10 stanowisk do obsługi dzwoniących w ciągu dnia i pięć stanowisk do obsługi dzwoniących w ciągu nocy. Infolinia prowadzone jest w języku polskim i ukraińskim, a dzwoniąc na nią można otrzymać pomoc w znalezieniu: miejsca noclegowego, opieki lekarskiej, wyżywienia, weterynarza czy pomocy prawnej, itp.

📱 Jednocześnie podawany wcześniej numer infolinii – 539 696 888 – wciąż jest dostępny.

💻 Cały pakiet informacji jest także dostępny na nowej stronie internetowej. Pod adresem www.dlaukrainy.katowice.eu, znalazł się cały pakiet informacji dotyczących tego, gdzie można uzyskać pomoc i na jakie wsparcie można liczyć. Są tam między innymi informacje o tym: gdzie zgłosić się tuż po przyjeździe do Katowic, w jaki sposób załatwić legalizację pobytu, gdzie udzielana jest pomoc medyczna czy jak zapisać dziecko do placówki edukacyjnej. Informacje są na bieżąco uzupełniane, a strona prowadzona jest zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.

Facebook
Instagram
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast