Projekt SOS

SZKOLNE OŚRODKI SIATKARSKIE to ogólnopolski projekt szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej działających ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz jednostek samorządu terytorialnego.
Założeniem oraz ideą programu jest szkolenie uzdolnionej sportowo młodzieży w piłce siatkowej w jednej z trzech szkół gimnazjalnych oraz jednej ponadgimnazjalnej na terenie każdego województwa w każdej z dwóch kategorii (dziewczęta i chłopcy).
Do udziału w projekcie zgłosiło się kilkaset szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju. Spośród zgłoszonych wytypowanych zostało 127 szkół. Gimnazjum nr 13 im. Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach jako jedna z trzech śląskich szkół gimnazjalnych wybrane zostało jako ośrodek szkolenia dziewcząt. Po wdrożeniu reformy oświaty w 2017 roku i połączeniu dwóch szkół, obecnie S.O.S. funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie -Skłodowskiej.
Dzięki udziałowi w projekcie szkolenie siatkarskie w klasach sportowych przebiegać bardziej efektywni. Kadra szkoleniowa ma możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które prowadzą najwybitniejsi trenerzy (m.in. Andrea Anastasi, Alojzy Świderek, Grzegorz Wagner). Szkoła została doposażana jest w nowoczesny sprzęt do treningu, prewencji i rehabilitacji. Trenerzy otrzymali sprzęt elektroniczny i audiowizualny. Uczennice biorące udział w szkoleniu objęte są opieką lekarza i fizjoterapeuty. Dziewczęta z klas sportowych uczestniczą w rozgrywkach klubowych i międzyszkolnych (turnieje S.O.S.-ów).

Facebook
Instagram