Wycieczka do Pszczyny

29 września (środa) klasy 4b, 5a, 5b i 6a udały się na wycieczkę integracyjną do Pszczyny.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie mogliśmy poznać mieszkańców tego miejsca. W zagrodzie przebywały nie tylko żubry, ale także muflony, jelenie, sarny, daniele oraz różne ptactwo.

Następnie udaliśmy się w kierunku kompleksu pałacowo-parkowego, by zwiedzić pałac i otaczający go rozległy park. Zamek w Pszczynie należy do nielicznych obiektów w naszej części Europy, który zachował historyczne, bogate wyposażenie. Podziwialiśmy pieczołowicie odtworzone wnętrza zamku.

Kolejnym etapem był pszczyński rynek i jego zabudowa.

Po zwiedzeniu miasta udaliśmy się do Goczałkowic, by zrelaksować się w „Ogrodach Kapiasa”, które zachwyciły nas jesienną kolorystyką. Dodatkowych atrakcji dostarczył uczniom labirynt, z którego nie wszyscy potrafili się wydostać.

Ostatnim punktem wycieczki był Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, gdzie czekali na nas gospodarze z kiełbaskami pieczonymi z ogniska i animatorka. Tańcom i zabawom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili i nie mieli ochoty wracać do domu.

Ewa Gaida

Galeria

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Film 5

Film 6

Facebook
Instagram
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast