XVII Mały Memoriał Huberta Wagnera

Uczniowski Klub Sportowy „Sokół43” był organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „XVII Mały Memoriał Huberta Wagnera”. Turniej po raz kolejny rozgrywany był dla uczczenia pamięci największego trenera w historii polskiej siatkówki i patrona byłego Gimnazjum nr 13 w Katowicach-Huberta Jerzego Wagnera. Tegoroczny Memoriał rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: minisiatkówka kat. „trójek” ( w sali sportowej SP 44 ul. Morawa), młodziczki (w hali sportowej VI LO ul. Lwowska), juniorki (w sali sportowej SP 44 ul. Brynicy ). W kategorii minisiatkówki rywalizowało pięć drużyn, mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym),. W tej kategorii bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Sokoła (I drużyna), które wygrały wszystkie mecze w stosunku 2:0. Drugie miejsce zajęła drużyna KS „Lechia” Mysłowice (I drużyna), a na trzecim miejscu sklasyfikowano kolejną drużynę Sokoła (II drużyna). W kategoriach młodziczek rywalizowały trzy drużyny, mecze również rozgrywane były systemem „każdy z każdym). W kategorii młodziczek pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS „Źródełko” Katowice, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki szopienickiego „Sokoła”, a trzecie miejsce zajęła drużyna UKS „Sprint” Katowice. W kategorii juniorek w zawodach udział wzięły tylko dwie drużyny UKS „Sokół43” i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna . Trzecia z zaproszonych drużyn w ostatniej chwili wycofała się z turnieju.
Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie sportowym meczu zwyciężyły w stosunku 3:2 zawodniczki katowickiego Sokoła.
Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Katowicach.

Więcej na https://www.facebook.com/sp44katowice

Facebook
Instagram
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast